5 gyakori tévhit a napelemes rendszerekkel kapcsolatban
A napelemek egyre népszerűbbek a környezettudatos energiafelhasználók körében, azonban számos tévhit kering a hatékonyságukkal és működésükkel kapcsolatban. Ezek a tévhitek gyakran elriaszthatják az embereket a napelemek befektetésétől, pedig sok esetben az információk nem felelnek meg a valóságnak. Érdemes tehát ezeknek utánajárni, ha szeretnél teljesen tisztán látni. Íme az 5 leggyakoribb félreértés, amiket érdemes tisztázni!
1. A napelemek csak napos időben működnek
Az ST Solar szerint ez az egyik leggyakoribb tévhit a napelemes rendszerekkel kapcsolatban. Valójában a napelemek felhős időben is képesek energiát termelni, habár a hatékonyság ilyen esetben csökken, az ideális, napos körülményekhez képest.
A modern napelemek úgy vannak kialakítva, hogy minimális fényviszonyok mellett is működni tudjanak, így borult időben és alacsony fényintenzitás mellett is folyamatosan teszik a dolgukat. Természetesen a hatás fokozásában mindig segít a megfelelő napelem paneltípus (monokristályos, polikristályos) kiválasztása, illetve az ideális telepítése, beleértve a tájolást és a dőlésszöget.…